Doğal ve Aydınlık: 3 Adımda Kusursuz Kapatıcı Tekniği

Yorgun göz altlarınızı tamamen kamufle etmek profesyonellerin sırlarıyla artık çok kolay

Güzellik&Diyet Hit: 342 / Yorum: 0 / 22 Ocak 2018 15:24
Doğal ve Aydınlık: 3 Adımda Kusursuz Kapatıcı Tekniği
-A +A

Ünlü makyaj artisti Wayne Goss’un ipuçlarıyla sadece birkaç dakikada canlı, pürüzsüz ve doğal bitişli bir sonuç elde edeceksiniz. Kapatıcıdan başka ekstra hiçbir makyaj ürünü içermeyen bu teknik 3 adımda kusursuz bir bitişin sırrı.

Fırçayla harmanlayın.

 

İlk adımda makyaj süngerini es geçin ve ürünü göz altlarına uyguladıktan sonra kubbe uçlu bir fırçayla iyice cildinize yedirin. Bu aşamada biraz sabırlı olmalı ve ürünü nazik hareketlerle cildinizle iyice bütünleştirmelisiniz. Makyaj süngeri yerine fırça kullandığınız için ürünün neredeyse tamamı cildinizde kalacak ve fırça, kapatıcınızdan tam verim almanızı sağlayacak.

Fırçayla harmanlayın.

 

Mendille temizleyin.

 

İkinci aşama gayet basit. İnce ve yumuşak bir kağıt mendili hafif tampon hareketlerle göz altlarınızda gezdirin. Mendil cilt üzerinde ince bir tabaka şeklinde kalan fazla ürünü alarak makyajınızın bozulmasını engelleyecek, parlamayı ve ekstra yağı ortadan kaldıracak.
 

Süngerle doğallık verin.


Son olarak makyaj süngerinin vereceği doğallıktan faydalanın. Halihazırda göz altınıza yaydığınız kapatıcının üzerinden nemli ve temiz bir makyaj süngeriyle geçin. Yine tampon hareketlerle ürünü cildinize iyice sabitleyin ve tam kapatıcı ama doğal bitişli görünümünüzün tadını çıkarın. Bonus olarak daha kalıcı bir sonuç için ince yapılı bir transparan pudrayı göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.


Süngerle doğallık verin.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları