Allık Nasıl Sürülür?

Allık, rastgele sürülmez. Yüz yapısına göre allık sürme teknikleri vardır.

Güzellik&Diyet Hit: 1588 / Yorum: 0 / 13 Aralık 2013 15:24
Allık Nasıl Sürülür?
-A +A

Bu teknikleri bilirseniz büyük burun küçük, geniş bir yüz dar hata elmacık kemikleri olduğundan çok daha çıkık gösterilebilir. Her yüz tipi farklı olduğu gibi yüz tipine göre sürülecek allıkta farklı olacaktır. Uzun yüz , Yuvarlak yüz ,köşeli yüz veya oval bir yüz yapısına sahip iseniz aşağıda yüz yapınıza uygun allık sürme tekniğini uygulayabilirsiniz.
 

Yuvarlak Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Yüzünüz yuvarlaksa ve bu durumdan hoşnut değilseniz, uygulayacağınız yöntemle yüz hatlarınızın ince ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Allık yanakların tam üstüne uygulanmalıdır. Allık, fırçayla “C” hafi yapılarak sürülmelidir. Ayrıca allık sürülürken saç diplerine doğru uzatılmalıdır. Çeneye de hafif bir allık sürülebilir. Bu şekilde allık sürme teknikleri uygulanırsa yuvarlak yüz hatları ince ve uzun görünebilir.
 

 

Uzun Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Yüzünüzün şekli uzunsa, allık sadece yanakların üzerine sürülmelidir. Allık yumuşak hareketlerle dağıtılmalıdır. Bu uygulamayla yüzün uzunluğu dengelenir. Yapılan makyajın da keskin olmaması gerekir. Allık sürme teknikleri bu şekilde uygulanırsa istenilen yüz hatlarına sahip olunabilir.
 

Oval Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Oval yüz yapısında alın çeneden geniştir. Bunun yanında elmacık kemikleri daha baskın bir görünümdedir ve çene de oval bir yapıya sahiptir. Bu tipte bir yüz yapısı varsa farklı bir allık sürme teknikleri uygulanmalıdır. Bu teknikte allık. Kemiklere ve şakaklara doğru sürülür. Bu şekilde elmacık kemikleri daha belirgin olur.
 

Köşeli Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Yüzünüz köşeli bir yapıya sahipse allık sürme tekniklerinde farklı bir yöntem izlenir. Bu yüz yapısında sert bir ifade bulunur. Bu nedenle yüze daha yumuşak bir ifade verebilmek için allık elmacık kemiği üzerine sürülür. Ancak sürüş şekli yuvarlaktır. Bu sayede sert görünüz yok edilir


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları